Connect with us

Lajme

Veteranët e UÇK-së mblidhen para shtëpisë së Jakup Krasniqit në Negroc

Published

on

Ish-ushtarë të UÇK-së janë mbledhur para shtëpisë së Jakup Krasniqit Negroc të Drenasit.

Para mediave, ata kanë thënë se kanë dalur që të shohin se çfarë po ndodhë me zhvillimet e hetuese të Speciales.

“Dulëm të kqyrim cka po ndodhë. Këto bastisje nuk i shohim të mira sepse janë të njëanshme. Ne nuk e njohim këtë gjykatë, sepse është e njëanshme dhe raciste.  Këtë bastisje e shohim si gjënë më të turpshme që ndodhë që nga paslufta”, ka thënë kryetari i OVL-së në degën e Drenasit, Enver Hajdari.

“Na veç sa erdhëm, kem edhe në Prishtinë.  Sipas tyne, ka ndodhur një send që s’ka ndodhur kërkund në botë, një izolim një bastisje”, tha ai.

Ai tha se në shtëpinë në Negroc jetojnë anëtarët e familjes së Krasniqit, përkatësisht vëllezërit.

“Në këto prona jetojnë vllaznia e tina, vëllezërit e tina. Kjo ka qenë shtëpi e tij,  ky është vendi ku ka lindur”, tha ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending