Connect with us

Lajme

Veseli: Vizita e McCain tregon lidhjen e fortë mes Kosovës dhe SHBA’së

Published

on

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se vizita e senatorit amerikan John McCain në Kosovë, tregon për lidhjen e fortë mes Kosovës dhe SHBA’së.

Në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, Veseli tha se Kosova do të jetë simbol i demokracisë, me një qeveri të qytetarëve e për qytetarët.

“Kosova do të jetë simbol i lirisë e drejtësisë. Do të jetë shembull i përkushtimit të SHBA’së, pasi SHBA’ja ndihmoi në rritjen dhe zhvillimin e Kosovës”.

Veseli përmendi edhe deklaratat e McCain për Kosovën në vitet 1999, për ndërhyrjen në Kosovë.

Ai përmendi edhe takimin, për të cilin thotë se ka pasur me Trumpin./Periskopi

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending