Veseli: Qytetarët e Kosovës janë më paqësorët

Periskopi.com Lajme

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli duke kujtuar të kaluarën e vendit ka uruar Ditën Ndërkombëtare të Paqes.

Përmes  një postimi në facebook, Veseli ka thënë se qytetarët e Kosovës janë më paqësorët duke shtuar se sot kujtojnë vendet në të cilat mungon paqja

“Ne qytetarët e Kosovës e kuptojmë më së miri rëndësinë e paqes, pasi deri në arritjen e saj kanë rënë mijëra dëshmorë dhe shumë plagë ende janë të hapura nga lufta. Ne jemi popull paqësor dhe pikërisht sot në ditën ndërkombëtare të paqes, kujtojmë qytetarët e vendeve që ju mungon paqja dhe lutemi për paqe në gjithë botën”, ka shkruara Veseli.

Shpërndaje në: