Connect with us

Lajme

Veseli në Drenas propozon Lladrovcin për kryetar, nxitë pakënaqësi dhe protesta (Foto)

Propozimi që ka sjellë kryesia e degës së Partisë Demokratike të Kosovës, për kryetar Drenasit ka ngjallur pakënaqësi të mëdha në degën e PDK-së në këtë qytet.

Published

on

Lajmi.net mëson se kryetari i PDK-së, Kadri Veseli momentalisht  gjendet në këtë qytet ku si propozim të kryesisë për kandidat për kryetar të Drenasit ka dërguar emrin e Ramiz LLadrovcit, i cili aktualisht është ambasador i Kosovës në Shqipëri.

Ky propozim nuk është mirëpritur mirë nga një pjesë e anëtarësisë se degës së PDK-së dhe disa qytetarë të cilët po protestojnë kundër këtij  propozimi.

Kundër kandidimit të Lladrovcit për kryetar të Drenasit është shprehur edhe Naim Bazaj i cili është kryesues i Kuvendit Komunal në këtë komunë.

Ai ka thënë se Veseli ka nxjerr nga zarfi emrin e LLadrovcit të cilin ai dhe shumë anëtarë të degës e kanë kundërshtuar.

“Erdhe Kadri Veseli  e sjelli  zarfin nga Prishtina se kush ka me qenë kryetar dhe e propozoj Razmiz Lladrovcin. Në shenjë pakënaqësie si shumë anëtarë të kryesisë u deklarova se unë nuk e mbështes këtë propozim”.

“Zarfin që e sjell i thash se vetëm në kohën Rnakobviqit e kanë pru se kush me qenë udhëheqës i një komune, e ti nuk është dashur me ardhur  me na përça se të gjithë populli jon kundër”,ka thënë Bazaj për lajmi.net, i cili më herët kishte shprehur publikisht se dëshiron që të kandidoj për kryetar të Drenasit nga radhët e PDK-së.

Ai ka thënë se edhe deputeti Bislim Zogaj i cili ishte përfolur si njëri nga kandidatët e  mundshëm ka qenë kundër këtij propozimi.

Bazaj ka thënë se ai do të kandidojë si I pavarur, pro që nuk do të jap dorëheqje nga PDK.

Ai ka thënë se për fajin e këtyree njerëzve që sot po dëshirojnë të kandidojnë mbi 200 veta janë dënuar me burg për manipulim të votave.

Zgjedhjet e jashtëzakonshëm ne Drenas do të mbahen me 4 dhjetor.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending