Connect with us

Lajme

Veseli: Lista Serbe nuk ka asnjë kusht për demarkacionin

Published

on

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se asnjë kusht nuk ia ka përmendur Lista Serbe, në këmbim të votës për demarkacionin.

Edhe nëse do të ketë kushte, kryetari i Kuvendit, Veseli, ka thënë se nuk do t’i nënshtrohen, derisa ka paralajmëruar se demarkacionin do ta kalojnë bashkërisht “për forcimin e shtetit e sovranitetit të Kosovës”, shkruan sot Koha Ditore.

Por opozita vazhdon të kërkojë anulimin e versionit aktual të Marrëveshjes, si parakusht për kapërcimin e krizës politike. Ndryshe prej kryeministrit Isa Mustafa, i cili ndër arsyet e tërheqjes së Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes së demarkacionit, më 1 shtator, kishte përmendur “kushtet” e Listës Serbe, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se kjo listë është treguar pozitive dhe nuk e ka kushtëzuar procesin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending