Connect with us

Lajme

Veseli: Kurti nuk e ka treguar veten gjatë luftës

Published

on

Pas mbledhjes së kryesisë në të cilën edhe u vendos seanca e radhës, kryeparlamentari Kadri Veseli i pyetur për punën që po bën koalicioni për demarkacionin ka thënë se duhet të ketë koncensues nacional dhe pas miratimit të kësaj marrëveshje, Kosova do të ketë të markuar kufirin me 3 shtete që se kanë shumë vende të BE-së.

Ndërsa  për deklaratën e Albin Kurtit  ku ky i fundit tha se më 1 shtator është shmangur lufta, Veseli ka vlerësuar  se lufta në Kosovë ka përfunduar në vitin 1999 dhe “nëse dikujt i ka mbet merak që nuk ka mundur  ta tregojë veten në atë kohë le ta harron luftën”, ka shtuar ai, raporton lajmi.net

Sa i përket Listës Serbe, ai ka pohuar se zhvillon takime me të gjithë duke përfshirë edhe ata por ka thënë se le të harron dikush që mund të bëjë pazare nëpër zyre duke thënë se nuk ka pasur kushte nga Lista Serbe.

Ai ka ritheksuar se dy marrëveshjet, ajo e  Asociacionit dhe Demarkacionit do të kalojnë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending