Connect with us

Lajme

Veseli kritikon punën e Shpend Ahemtit në Prishtinë

Published

on

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në konferencën e mbajtur për media sot gjatë ditës ka komentuar mundesinë që i pari i AKR’së të kandidohet për kryetar të Prishtinës.

Veseli ka thënë se Prishtina është duke humbur shumë me udhëheqjen e tanishme.

Por ai nuk ka dashur që të komentoj në lidhje me kandidimin e mundshëm të Pacollit për kryetar të Prishtinës.

‘Komuna e Prishtinës nuk e meriton këtë udhëheqje. Që nga pas lufta Prishtina ka humbur shumë. Do të kujdesemi që ta kemi një kryetar të denjë për Prishtinën’, ka thënë Veseli, raporton Gazeta Express.

Veseli këto dekrata i ka bërë gjatë koferencës për fillimin e themelimit të Institutit për Studime Politike.

Kreu i PDK’së u ka bërë thirrje kosovarëve që të bëhen pjesë e politikës.

‘Ky institut u jep mundësi ekspertëve dhe akademikëve qe ti japin më shumë politikës. Në analizat e veta do të ishte e domosdoshme një institut demokratik. Këtë e kam premtuar edhe në fillim të detyrës sime. Ne do të formalizojmë institutin për studime dhe analiza. Më lejoni të shfrytëzoj këtë moment që të fillojmë mbarë’, thotë kreu i PDK’së.

Ramadan Ilazi do të jetë drejtor i këtij institute.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending