Connect with us

Lajme

Veseli kritikon politikën kosovare, edhe pse partia e tij mban pushtetin që nga viti 2007

Published

on

Kadri Veseli ka thënë se politika në Kosovë është bërë sinonim i së keqes, por nuk ka treguar se kush e ka bërë të tillë. Kryetari i Kuvendit po ashtu ka thënë se imazhi i politikës kosovare ka degraduar. Veseli i bëri këto deklarata duke e ditur se partia e tij është në pushtet

“Jemi dëshmitarë për degradimin e imazhit të politikës dhe funksionit publik. Politika është bërë sinonim i fenomeneve negative në shoqëri, korrupsionit, abuzimit, interesave të ngushta meskine, shkeljes së ligjit dhe fjalës së dhënë, akuzave të pambështetura dhe motiveve të ulëta”, ka thënë Veseli.

Partia e tij mban pushtetin që nga viti 2007. Disa prej zyrtarëve të pdk-së janë dërnuar për vepra penale. A e ka pasur fjalën veseli për këto zyrtarë ose ka dashur që fajin për degradim politik t’ia vë opozitës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending