Connect with us

Lajme

Veseli kritikon BE-në për vizat, a vetë nuk përmbushi kriteret

Kadri Veseli, kryetari i Kuvendit të Kosovës në mbledhjen e Këshillit Kombëtar për Integrimin Evropian foli për procesin e liberalizimit të vizave ku edhe ka drejtuar kritika ndaj BE-së e cila sipas tij padrejtësisht po mbanë 1.7 milionë kosovarë të izoluar.

Published

on

“Të nderuar ambasadorë ne e  gëzojmë privilegjin nga ju që të jemi të izoluar”.

“Është e padrejtë të krijohen barriera të tilla kundër lëvizjes së lirë”.

“Të gjithë të gjithë ata mendojnë për izolim janë kundër paqes, kundjes ekonomisë, kundër lirisë së fjalës”.

“Të nderuar ambasadorë ne nuk kemi alternativ tjetër, sado na izoloni, sado na injoroni, ne jemi popull europian dhe nuk kemi rrugë tjetër pos integrimeve euroatlantike”.

Veseli tha se diskriminimi i BE-së për izolimin e kosovarëve ka ardhur si pasojë e përçarjes së klasës politike sepse siç tha ai “po të ishim ne të bashkuar ata do të na trajtonin më mire”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending