Connect with us

Lajme

Veseli: Kemi dhënë shumë për demokracinë

Published

on

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë ka thënë se Kosova ka sakrifikuar shumë që të jetë vend i lirë, i pavarur dhe demokratik.

Ai të enjten gjatë shënimit të “Ditës së Demokracisë”, është shprehur se kjo është arritur në sajë të përpjekjeve të gjeneratave të tëra kosovare, duke mos harruar ta përmendë edhe ndihmën e vendeve mike të Kosovës në procesin e demokratizimit të vendit.

“Qytetarët e Kosovës janë krenarë që e festojnë ditën e Ndërkombëtare të Demokracisë. Kemi dhënë shumë për këtë ditë si popull dhe kemi arritur sukses falë angazhimit dhe sakrificave të gjeneratave të tëra, dhe ndihmës së partnerëve tanë ndërkombëtarë, në veçanti të përkrahjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kemi gabuar shumë gjatë kësaj kohe dhe duhet të mësojmë nga SHBA-të. Kemi nevojë që të përmirësojmë gabimet”, është shprehur Veseli, transmeton Klan Kosova.

Krejt në funt të fjalës së tij, ai ka dhënë një mesazh duke thënë se në qëllimet shtet-ndërtuese, Kosova s’do të ketë të ndalur.

Nuk ka forcë e as nuk ka qëllim që na ndalë drejt rrugës tonë të forcimit të demokracisë dhe shtetit ligjor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending