Connect with us

Lajme

Veseli i çon porosi Tërnavës në Haxh: Lutu pak se po na dridh poshtë

Published

on

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, me të shkuar në Bashkësinë Islame të Kosovës, në pritjen tradicionale për festën e Kurban Bajramit, filloi muhabetin me zëvendësin e myftut Naim Tërnava, pasi ky i fundit gjendet në pelegrinazhin e Haxhit.

Derisa Veseli po interesohej për motin në Arabinë Saudite, ai i është drejtuar zëvendës myftiut Reshat Mexhidit, që t’ia përcillte një porosi myftiut Tërnava gjatë qëndrimit atje.

‘Thuj lutu pak se po na dridh këtu poshtë”, tha Veseli, duke iu referuar dridhjeve të tërmetit të djeshëm.

Me të qeshur kaloi  edhe një moment në mes zëvendës myftiut Reshat Mexhidi dhe Albin Kurtit.

Mexhidi, gjatë bisedës me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, i ofroi të shërbehen me ndonjë ëmbëlsirë apo ujë, deri sa Ymeri nuk deshi, Kurti u shpreh me të qeshur: Tash vijnë ata tjertë”.

Rastësi apo jo, pas fjalës së Kurtit, ata që erdhën më pas ishin kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli dhe këshilltarët e tij.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending