Connect with us

Lajme

Veseli: Gjykata Kushtetuese gëzon respektin e të gjithëve

I pranishëm në ceremoninë për shënimin e 7-vjetorit të themelimit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës ishte edhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëkohësisht kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ku ka shprehur mendimin e tij se Kushtetuesja ishte shtyllë e fuqishme e garantimit të parimeve themelore në drejtësi.

Published

on

“Në një klimë shpeshherë te polarizuar Gjykata ka arritur të ruaj objektivitetin dhe paanësinë e vendimeve të saj dhe kjo ka ndikuar pozitivisht në kredibilitetin e sistemit juridik dhe subjeketeve politike brenda institucioneve të shtetit”, ka theksuar Veseli, raporton Periskopi.

Veseli ka konstatuar se Gjykata Kushtetuese sot gëzon respektin e të gjithë qytetarëve, subjekteve politike dhe jo politike, pa dallim. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending