Connect with us

Lajme

Veseli: Falem me zemër

Published

on

Asnjë lider institucional as i partive politike nuk është parë në faljen e namazit të Kurban Bajramit, në manifestimin qendror të mbajtur në Xhaminë e Madhe në Prishtinë.

Asnjëri udhëheqës i institucioneve shtetërore dhe partive politike nuk është parë të marrë pjesë në faljen e namazit të Kurban Bajramit në Xhaminë e Madhe në kryeqytet, ku është zhvilluar manifestimi qendror për këtë festë fetare.

Madje, numri një i Republikës, presidenti Hashim Thaçi nuk ka shkuar as në pritjen e organizuar nga Bashkësia Islame e Republikës së Kosovës për të shprehur urimet për këtë festë të madhe të besimtarëve islamë.

I pyetur nga KALLXO.com rreth mungesës së tij dhe të drejtuesve të tjerë në manifestimin qendror të festës së Bajramit të vogël, kryetari i Kuvendit, Kadri  Veseli, u arsyetua kështu: “Me shpirt falet secili te Zoti”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending