Connect with us

Lajme

Veseli: Askush në PDK nuk mund t’i ik drejtësisë

Published

on

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se asnjë zyrtar i PDK-së nuk do të mund të qëndrojnë në subjektin që ai drejton, duke i ikur drejtësisë.

Veseli gjatë një konference për media, është pyetur lidhur me Adem Grabovcin dhe deklarimet e qytetarëve që po protestojnë, të cilët kanë thënë se Grabovci po tallet me institucionet e shtetit.

“Është mirë gradualisht që ta respektojmë njëri-tjetrin më shumë, në të njëjtën kohë është mirë që askush të mos jetë mbi ligjin dhe t’ia lëmë gjykimin publik-politik gjykimit juridik. Presim vendimmarrjen e institucioneve të Republikës së Kosovës”, ka thënë Veseli.

Adem Grabovci ka dhënë dorëheqje nga çdo funksion, pak keni njerëz të cilët janë të gatshëm që të ballafaqohen me drejtësinë por edhe shpeshherë i bishtnojnë drejtësisë. Asnjë zyrtar i Partisë Demokratike të Kosovën nuk mund të qëndrojë në Partinë Demokratikë të Kosovës duke i bishtnuar drejtësisë. Ai do t’i përgjigjet drejtësisë, pastaj unë do të përgjigjëm në pyetjen tuaj”, tha ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending