Connect with us

Lajme

Veseli: Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu dëshmi e qëndresës dhe skarificës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar sot në 27 vjetorin e rënies, dy dëshmorët Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Published

on

Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka thënë se emrat e të dy dëshmorëve do të shërbejnë si dëshmi për qëndresën dhe skarficën e madhe që është bërë për të ardhur në ditëtë e lirisë.

“27 vite më parë ranë në Breg të Diellit, duke luftuar heroikisht, Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu dy nga udhëheqësit kryesorë të lëvizjes sonë për liri dhe pavarësi. Ata të dy luftuan pa kompromis deri në sakrificën e skajshme të vetëmohimit për të çliruar atdheun dhe për të krijuar një Kosovë të lirë dhe demokratike. Emrat e tyre janë skalitur me shkronja të arta në historinë e popullit tonë dhe do të shërbejnë përjetë si një dëshmi e qëndresës dhe sakrificave të mëdha që kemi kaluar për të ardhur në ditët e sotshme”, ka shkruara Veseli./Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending