Connect with us

Lajme

Vesel Jahiri shpallet fajtor për vrasjen e gruas

Published

on

Vesel Jahiri (35 vjeç), me origjinë nga Kosova por pa vendbanim të fiksuar, është gjetur fajtor unanimisht nga juria në Gjykatën Qendrore Penale për vrasjen e Anna Finnegan (25 vjeçe) në Allendale Glen, Clonsilla, Dublin më 12 shtator, 2012.

Ai u shpall fajtor nga një vendim unanim edhe për sulm ndaj vëllait të saj, Karl Finnegan, duke i shkaktuar atij lëndime në të njëjtin vend dhe në të njëjtën datë, raporton IrishTimes.

Juria solli vendimin e saj unanim ditën e sotme.

Prokurori Patrick Marrinan tha se Jahiri dhe Anna Finnegan ishin në lidhje për rreth 10 vjet dhe kishin dy fëmijë së bashku. Megjithatë, lidhja e tyre “u përkeqësua” para shtatorit të vitit 2012 dhe ata përfunduan të ndarë, transmeton Koha.net.

Është pretenduar se Jahiri e ka therur zonjën Finnegan deri në vdekje pasi me goditje e kishte rrëzuar për toke para derës kryesore dhe e kishte sulmuar atë dhe vëllanë e saj.

Kujtojmë se javën e kaluar, Jahiri e kishte goditur në fytyrë avokatin mbrojtës, gjë e cila iu shtua rastit kundër tij në vendimin final.

Seanca për shpalljen e dënimit do të mbahet javën e ardhshme.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending