Connect with us

Lajme

Vendimi i Gjykatës së Apelit për Drenica II, Sylejman Selimit i ulet dënimi

Këtë e ka bërë të ditur përmes Facebookut, edhe avokati mbrojtës i Selmit, Tomë Gashi.

Published

on

Gjykata e Apelit e Kosovës në Prishtinë sot ka sjellë aktgjykimin në rastin Drenica II. Sipas aktgjykimit të akuzuarit Sylejman Selimi i është ulur dënimi prej 8 viteve në 7 vite burgim.

Gashi shkruan në FB:

AKTGJYKIMI POLITIK I GJYKATËS SË APELIT NË RASTIN “DRENICA II”

Gjykata e Apelit e Kosovës në Prishtinë sot ka sjellur aktgjykimin në rastin Drenica II, me të cilin ka vërtetu aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Mitrovicë të datës 27.Maj 2015, dhe ndryshimin e vetëm sa i përketë z.Sylejman Selimit e ka bërë duke e ulur dënimin prej 8 viteve në 7 vite burgim.

Me këtë rast përveç Gjenaral Sylejman Selimit është konfirmuar dënimi për
z.Isni Thaçi me 6 vjet e 6 muaj burgim
Zeqir Demaku 6 vjet burgim
Jahir Demaku 6 vjet burgim

Ndërsa sa i përketë z.Agim, Driton, Bashkim dhe Selman Demaj i është konfirmuar dënimi me nga 3 vjet burgim dhe poashtu sa i përketë z.Fadil Demaku dhe z.Nexhat Demaku është konfirmuar dënimi me burgim prej nga 3 vjet.

Aktgjykimi është skandaloz, është masakër i drejtësisë, është nxjerrur aktgjykim i Gjykatës së Apelit faktikisht duke e përshkruar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Mitrovicë të vititi 2015, ku të gjithë janë dënuar pa asnjë provë, dhe me siguri që me vendim politik por në asnjë varijant me vendim juridik.

Ne avokatëve na mbetet që rastin ta dërgojm me ankesë në Gjykaten Supreme të Kosovës në Prishtinë, duke shpresuar se atje ndoshta drejtësia do të fitoj dhe nuk do të ketë aktgjykime të këtilla të ndikuara krejtësisht nga politika.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending