Connect with us

Lajme

Vendet arabe të shqetësuara nga ligji amerikan për 11 Shtatorin

Published

on

Vendet arabe kanë shprehur shqetësimin për një ligj të miratuar nga Kongresi amerikan që u lejon familjeve të viktimave të sulmeve të 11 shtatorit 2001 të padisin qeverinë saudite për mbështetje të terrorizmit.

Një deklaratë e Këshillit të Bashkëpunimit të Gjirit, një organizëm prej gjashtë vendesh ndër të cilat edhe Arabia Saudite, thotë se ky legjislacion “i kundërvihet parimeve themelore të marrëdhënieve ndërmjet vendeve, në veçanti imunitetit dhe sovranitetit”.

Dhoma e Përfaqësuesve të Kongresit amerikan e miratoi ligjin ditën e premte, me gjithë këmbënguljen e Shtëpisë e Bardhë për ta bllokuar atë nëpërmjet vetos, përcjell VoA. Gjithashtu, Senati amerikan miratoi në muajin maj Ligjin për Drejtësi Kundër Sponsorëve të Terrorizmit.

15 nga 19 rrëmbyesit e avionëve më 11 shtator, ishin shtetas sauditë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending