Connect with us

Lajme

“Vëllezërit Kiçina u përleshen me rusët për ta mbrojtur Thaçin, ai i la qe 14 vite në burg”

Published

on

Faton Ramadani, vëllau i vëllezërve, Burim e Arsim Ramadani, të dënuar me burg në rastin e njohur si rasti “Kiqina”, ka postuar një foto në facebook ku shihet vëllai i tij gjatë një konflikti që kishte pasur me ushtarët rus që ishin vendosur në Kosovë pas lufte.

“Ky konflikt me Ruset ishte për ta mbrojt Hashim Thaqin, por Hashim Thaqi i la qe 14 vite ne burg vetëm per ta mbuluar grupin qe i sherbej dikujt per vrasje… Vllezerit Ramadani e Kiqina nuk jan vrases femish,por dikush me ndikim urdheroj kriminelet e drejtesis ta mshefin krimin me personat e pa fajshëm”, shkruan Ramadani.

Po ashtu, një ndër komentet e shumta që ka bërë ai në këtë fotografi është edhe ai ku Faton Ramadani thotë se Hashim Thaçi e Kadri Veseli prej paslufte kanë vendos çka kanë dashtë, UNMIK-un e EULEX-in këta e kanë kontrolluar dhe ashtu qysh i kanë qu raportet përmes G2 e SHIK-u ka vendos, përcjellë Bota sot.

“Hashimi me Kadrin prej pas lufte deri para tri kater vite kan vendos qa kan dasht kan ban,Unmikun e Euleksin kta e kan kontrollu dhe ashtu qysh i kan qu raportet permes G2 e SHIK kan vendos,po niher po pres kta hijena qe jav permeni emrin mos pe qesin kryt me fol e sheh ti qa qes se qa kan ban kta e kush si ka prek e kAn vendos qysh kan dasht.Besoj se naj kush para meje ka mi qit listat e ktyre bandav se qysh i kan ban kush mu arrestu e kush jo. Hashimi e Kadria smujn na nxerrin kur vet ose njerzt e tyre montuan vepren e tyre vetum se vllezerit e mi ishin ne ate koh me ni komondant qe HASHIMI E KADRIA fare se kishin ne qef prej nga lufta qe i kishte lshu flet arrest ktyre dyve per sabutim te luftes.Po un pot baj ty pytje pse nuk u arrestuan as nuk u akuzuan dy persona qe ishin te aferm me Fadil Demakun qe ishin ne ditelindje edhe pse nuk hynen ne burg vrasesit e vertet qe shpejt besoj do zbulohet rasti e kupton ti e te tjeret se ata persona lidhen me shefat e mdhaj po u mshef rasti me ushtar te pa fajshum qe sishin pjes sherbimeve sekrete qe ato kan egzistu tu ban dosje per persona te luftes e jo per patrijotizum.Un i baj thirrje SHiK-ut e G2 bani puplik raportin per vllezerit e mi.Let tregojn qysh Kimete Krasniqin e cila ishte e denuar e banen qe ajo mos te maj burgun ku ajo eshte e perzime me kta shefat e sherbimeve edhe ishte pjes e G2 puntore e Halil Qadrakut”, shkruan Ramadani./BS/

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending