Connect with us

Lajme

Veliaj: Vendimet e mëdha kërkojnë guxim, publiku duhet provokuar

Published

on

Politika ditore nuk e pengon bashkëpunimin midis kryeqyteteve shqiptare, por marrëveshjet mes tyre janë më tepër çështje fokusi.

Politika e madhe, apo qeveritë nacionale lëvizin më ngadalë, kanë më shumë burokraci, kanë më shumë protokoll, ndërkohë që kryetarët e komunave mund të bëjnë punën e vetë, mirë dhe më shpejt, ka thënë kryebashkiaku i Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, socialisti Erion Veliaj, flet për “Kohën Ditore” rreth politikave të mëdha kombëtare, rreth jetës dhe punës në kryeqytet, sfidave dhe mundësive për të kapërcyer situatat dramatike, kaosin urban dhe atë në trafik.

Zgjidhjet që ai ka bërë në Tiranë dhe mësimet që ka marrë në Prishtinë, tani si kryetar i kryeqytetit më të madh shqiptar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending