Veliaj: Do kemi takim me të gjitha komunat shqiptare në Kosovë, Maqedoni dhe Shqipëri

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është dukë qëndruar në Prishtinë. Ai gjatë ditës është takuar edhe me homologun e tij, Shpend Ahmetin.

Veliaj në konferencën për media ka folur edhe për Bashkimin Kombëtar, njofton Klan Kosova.

“Bashkimi është një jetë më e mirë e qytetarëve, lëvizja e lirë, mundësia për një jetë më mirë”.

“Së shpejt i do të kemi një takim me të gjitha komunat shqiptare ato Kosovës, Maqedonisë dhe Shqipërisë”.

Veliaj gjatë ditës së nesërme do ta vizitojë shkollën Model.

 

Shpërndaje në:
Të Ngjashme
Widget post How to clear the air in the most polluted cities on Earth
27 Feb 03:20 Persikopi
OPINION