Connect with us

Sporti

Vdes sportisti në fushë pas një dyluftimi për topin

Published

on

Një 28-vjeçar ka vdekur në spital pas një dyluftimi për topin në një ndeshje të ligës amatore të rragbit në Australi. Zyrtarët u përpoqën ta shpëtojnë Grant Cook pasi ai u përplas në fushë në vendin e quajtur Murvillumbah.

Babai i dy fëmijëve u dërgua menjëherë me helikopter në Spitalin Gold Coast por ai vdiq nga plagët e rënda të marra. Bashkëshortja e tij, Collen, tha se vdekja e papritur e Cook kishte lënë një “boshllëk të madh në zemrën e saj”.

Cook, që kishte luajtur rregbi gjatë të gjithë jetës së tij, mori dëmtime të rënda në kokë dhe pësoi arrest kardiak nga goditja.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending