Connect with us

Lajme

Vdes një kosovar në haxhillëk

Published

on

Një kosovar ka vdekur gjatë kryerjes së haxhillëkut në Arabinë Saudite.

I ndjeri është babai i gruas së nënkryetarit të Komunës së Novobërdës, Bajrush Ymeri.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur vet Ymeri përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

“Rrugën për Mekë e more me gëzim të madhe. Erdhe nga Amerika e largët vetëm për ta përmbushë këtë obligim fetar. Asnjeherë nuk ta kujtuam që vdekja do të gjejë kaq shpejt. Për këto 22 vite te njoha si njeri i urtë, i dashur dhe me virtyte te larta njerëzore. U prehsh ne paqe aga Isë. P.s.Haxhi Isa Mustafa është babai i gruas sime”, ka shkruar ai, transmeton Klan Kosova.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending