Connect with us

Lajme

Vdes ish kryeministri francez Michel Rocard

Published

on

Ish kryeministri francez, Michel Rocard ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare, shkruan BBC.

Michel Rocard, ka shërbyer si kryeministër në vitet 1988 deri më 1991 nën udhëheqjen e presidentit Francois Mitterrand.

Ai është shquar për avokimin e tij për Bashkimin Evropian, shtytjen e politikave të majta që njëkohësisht kanë përkrahur ekonominë e tregut.

Zyra e presidentit Francois Hollande ka deklaruar që Franca ka humbur një figurë madhështore të republikës dhe të së majtës njëkohësisht.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending