Vdes ish-bashketbollisti i NBA

Periskopi.com Sporti

Bota e basketbollit në ShBA ka marrë një lajm tejet të hidhur sot.

Ish-ylli i basketbollit, Cliff Robinson ka ndërruar jetë në moshën 53 vjeçare.

Robinson luajti në NBA 18 vjet dhe në vitin 1994 ishte i përzgjedhur si  “All Star”.

Në vitin 1993 u zgjodh “Sixth Man of the Year”.

Ai kishte luajtur për skuadra si Portland Trail Blazers, Phoenix Suns, Detroit Pistons, Golden State Warriors dhe New Jersey Nets.

Shpërndaje në: