Connect with us

Lajme

Vdes Fidel Castro

Fidel Castro, ish-Presidenti i Kubës dhe lideri i Revolucionit Komunist, ka vdekur në moshën 90-vjeçare, ka njoftuar zyrtarisht vëllai i tij, Raul, raporton BBC.

Published

on

“Komandanti supreme i revolucionit kubanez ka vdekur në orën 22:29 min këtë mbërmjë”, ka thënë presidenti Raul Castro.

Fidel Castro e bëri Kubën shtet njëpartiak për mëse 50 vjet para se Raul të merrte postin në vitin 2008. Mbështetësve të tij ai u tha se po ia kthente Kubën, popullit. Por ai u akuzua gjithashtu se kishte shtypur opozitën.

Presidenti Castro i tha kombit, në një transmetim televiziv natën vonë në televizionin shtetëror se Fidel Castro kishte vdekur dhe do të digjej të shtunën. Që sot, në ishull do të ketë disa ditë zie kombëtare.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending