Connect with us

Lajme

Vazhdon polemika Haradinaj – Mustafa

Published

on

Polemikat e nisura që nga dita e djeshme në mes të kryeministrit Mustafa dhe deputetit nga radhët e AAK-së Daut Haradinaj vazhdojnë edhe sot.
Këto polemika nuk kanë të bëjnë me asgjë tjetër përveçse çështjen ende të pazgjidhur të Demarkacionit me Malin e Zi e që zyrtarët shtetërorë po e hedhin fajin sa te njëri tek tjetri, raporton lajmi.net.

Haradinaj ditë më parë tha se vendit po i bëhet tradhti nga Isa e Thaçi për punën e demarkacionit. Por  e shpejtë ishte replika e kryeministrit në Facebook, ku letrën publike të Dautit e mori si një ultimatum. Ai shtoi se Haradinaj, në vend të kërcënimeve do të ishte e rrugës t’ia prezantojë Kuvendit argumentet se cila tokë që është administruar nga Kosova përfundimisht më 31 dhjetor të vitit 1988 iu paska dhënë Malit të Zi.

Kurse sot, Haradinaj, ku e ka publikuar një listë me emra që thotë se ata nuk e kishin votuar projektligjin për parkun kombëtar të Bjeshkeve të Nemuna.

ligji

Lexo reagimin e Haradiajt:

Unë e kuptoj pozitën e rëndë të Isa Mustafës dhe përpjekjen e tij dëshpërues për sajuar lloj lloj argumentesh për ta justifkuar marrëveshjen më të dëmshme në historinë e Kosovës, prapa të cilës qëndron ai vet, por nuk e kuptoj pse ai një letër publike që i drejtohet atij, e ku i kërkohet që të mos e bëjë këtë gabim, e cilëson ultimatum e kërcënim, kur aty nuk kishte as ultimatum e as kërcënim.

Kryeministri duhet ta arsyetojë dhe ta argumentojë pse Kosova u dashka të humbë territor, me fakte e me argumente, e jo të sajoj e të falcifikoj argumente të pa qena!

Jo për Isa Mustafën, sepse ai e di të vërtetën, por për hirë të opinionit publik, as unë e as AAK-ja, nuk e kanë votuar ligjin për Shpalljen e Bjeshkëve të Nemura, Park Nacional, as në kifijt e Isa Mustafës e as në kurrfarë kufijsh. Bile unë këtë e kam quajtur, interes kriminal të grupeve të caktuara dhe kam arritur që t’i bindë edhe disa deputetë të LDK-së që të votojnë kundër.

Ky është transkripti i votimit për atë ligj, dhe është mirë që Mustafa ta lexojë dhe jo ta marrë edhe ligjin edhe të drejtën në dorën e tij, për të sajuar e për të ofenduar, e këtë t’ma përshkruaj mua. Kur faktet shtrembërohen z Kryeministër, kësaj i thonë mashtrim!

Gjithnjë në logjikën e falcifikimit të argumenteve, Mustafa përmend se si Komuna e Pejës e paska votu planin hapësionor në kufijt imagjinar. Por nëse ai don ta përmend argumentin e pa kundërshtueshëm, e që është votimi i Asamblesë së Pejës kundër Demarkacionit.

Jo për z Mustafa, se ai e din të vërtetën, por për opinionin publik, po e sjell edhe këtë vendim të Pejës kundër Demarkacionit.

Dokumenti:

peja-1

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending