Connect with us

Lajme

Vazhdon festivali më i madh në vend (FOTO)

Published

on

Modus Event Management, organizator i Beer Fest Kosova njofton se festivali më i madh në vend vazhdon me traditën e tij, të edicionit të 6-të, i quajtur simbolikisht “October Fest Edition”, pas ndërrimit të lokacionit sipas vendimit të marrë nga Komuna e Prishtinës.

Lokacioni i ri është në parkingun prapa Pallatit të Rinisë, në qendër të kryeqytetit me fillim prej datës 30 shtator dhe duke vazhduar me 1 dhe 2 tetor të vitit 2016.

Promovimi i të gjitha llojeve të birrave me çmime promocionale, argëtim, muzikë e ushqim janë vetëm disa nga ato pika që do përcjellin këto tri ditë të festivalit, i cili tash e 6 vite përkushtohet maksimalisht që t’u ofroj qytetarëve të Kosovës kënaqësi e argëtim.

Poashtu, organizatorët në bashkëpunim me Policinë e Kosovës dhe koordinim te plote me Komunën e Prishtinës janë siguruar që për të gjithë qytetarët të ofrohet nje festë shume mirë e organizuar dhe gjithëpërfshirëse.

Si ngjarja që mbledh vizitorë nga e gjithë Kosova duke bërë kështu që të jetë një ndër festivalet më të njohura në vend dhe rrjedhimisht duke mbledhur një numër tejet të madh të vizitorëve.

Festivali edhe këtë herë, ashtu si çdo vit tjetër, do të ofroj hapësirë për argëtim për secilin nga ata të cilët do të marrin pjesë, duke i shtuar kësaj edhe profesionalizmin dhe përkushtimin ndaj të gjitha kritereve organizative të përcaktuara nga organizatorët dhe bashkëpunëtorët, pa të cilët realizimi i festivalit nuk do të ishte i mundur.

BËHUNI PJESË E FESTËS MË TË MADHE NË VEND : 30 SHTATOR, 1 – 2 TETOR, 2016.

Image

Image

Image

Image

Image
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending