Connect with us

Lajme

Vazhdojnë protestat antishqiptare në Maqedoni

Published

on

Për të 40-ët ditë me radhë iniciativa maqedonase “Për një Maqedoni të Bashkuar” kanë vazhduar protestat kundër platformës së gjuhës shqipe në Maqedoni.

Më mbarshin e përditshëm protestues, nga qeveria deri para Kuvendit të Maqedonisë, para protestuesve folën Bogdan Ilivceski si dhe Darko Mijallovski, të cilët kërkuan që të hiqet dorë nga platformë e Tiranës. Protestuesit gjithashtu i kanë bërë thirrje kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, që të mos përzihet në çështjet e brendshme të Maqedonisë.

Po ashtu maqedonasit kërkuan që të mos zgjidhet kryetar i Kuvendit të Maqedonisë një shqiptar.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending