Connect with us

Lajme

Vazhdojnë përplasjet ndërmjet Turqisë dhe Irakut

Kreu i diplomacisë turke, Mevlut Cavusoglu e cilësoi sot kryeministrin irakian, Haider al-Abadi si një person “të dobët” por që “bën të fortin” në përballjen e re verbale mes Ankarasë dhe Bagdadit.

Published

on

Kreu i qeverisë irakiane paralajmëroi një ditë më parë Turqinë se do ta trajtonte si “armike” nëse do të shkaktonte një përballje në veri të Irakut, një paralajmërim që vjen disa orë pas dislokimit të tankeve në kufirin turko-irakian nga ana e Ankarasë.

“Meqënëse ndihesh i fortë, përse ia dorëzuat terroristëve Mosulin ? Meqënëse ndihesh kaq i fortë, përse i lejon rebelët kurdë të PKK-së të pushtojnë territorin tënd prej vitesh ?”, u shpreh Çavushoglu, i cituar nga agjencia zyrtare turke e lajmeve Anadolu Agency, transmeton atsh.

Dhe për të shtuar se “ti nuk je aspak i aftë për të luftuar kundër një organizate terroriste, ti je i dobët. Dhe pasi të luash rolin e të fortit do të biesh në veprime të ekzagjeruara”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending