Connect with us

Sporti

Valverde e fillon punën me 18 lojtarë, zgjedh pesë të parët që do të largohen

Published

on

Për testet mjekësore dhe stërvitjen e parë nën urdhrat e Ernesto Valverdes u paraqitën 18 lojtarë të Barcelonës. 

Shumica e të tjerëve pritet të bashkohen me grupin në ditët në vijim.

Grupi i parë përbëhet prej 18 lojtarëve që janë nga skuadra e parë dhe ata që vijnë nga akademia La Masia.

Rakitic, Luis Suarez, Rafinha, Cillessen, Mascherano, Alcacer, Sergi Roberto, Aleix Vidal, Marlon, Douglas, Vermaelen, Samper, Munir, Deulofeu, Ortola, Alena , Cucurella, dhe Palencia.

 

Të premten do të bashkohen Iniesta, Alba, Denis Suarez, Busquets, Digne dhe Umtiti.

Katër lojtarë do të udhëtojnë për në Japoni ku do ta mbyllin marrëveshjen me gjigantin japonez Rakuten. Messi, Pique, Neymar dhe Arda, do të kthehen të shtunën.

Lojtarët e Barcës që do të jenë në Japoni

Dy më të vonshmit do të jenë Andre Gomes dhe Marc-Andre ter Stegen, që luajtë në Kupën e Konfederatave me kombëtaret e tyre. Ata do të bashkohen në SHBA.

Valverde ka ndarë mendjen për pesë largime

Ernesto Valverde e ka jetuar ditët e parë si trajneri i Barcës.

Në ditët në vijim pritet që tu kumtohet lajmi edhe pesë lojtarëve për largim.

 

Në krye të listës është Arda Turan, i cili gjendet në Japoni.

Në listë janë edhe Vermaelen, Douglas, Munir dhe Samper.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending