Connect with us

Lajme

Vala dështon me telefoninë mobile, merret me barsoleta pa shije

Operatori i Telefonisë Mobile Vala ka filluar me një metodë të veçantë për të akumuluar profit, që rrallë e sheh tek kompanitë tjera që operojnë në treg në fushën e telefonisë mobile. Me bankrotimin e opsioneve në fushën e telefonisë mobile, Vala ka nisur të merret me ‘hajgare’.

Published

on

Barsoletat janë oferta më e re e Valas për konsumatorët e saj në kuadër të projektit të ri ValaPedia, një uebfaqe e dizajnuar për argëtim dhe informim nga fusha të ndryshme.

Dhjetëra konsumatorë të Valës kanë raportuar sot se kanë marrë mesazhe private nga operatori Vala, me një barsoletë të paplotë, të cilën për ta pranuar të plotë detyrohesh të dërgosh mesazh në një numër me shifrën “Humor”.

1

Por, nga ato pak barsoleta të publikuara kuptojmë se oferta e Valës me ‘hajgaret’, përveçse e çuditshme, edhe barsoletat i ka pa shije, për të mos thënë bajate.

6

4 3 2

Për ta popullarizuar dhe futur në treg këtë ofertë, Vala ka dhënë qasje falas për secilin, por në mënyrë të kufizuar. Pas disa shërbime falas, konsumatorët detyrohen të paguajnë abonim ditor prej 30 centësh në ditë.

5

Dihet se operatori Vala në mënyrë konstante është duke shënuar rënie në tregun mobil dhe gjithnjë e më pak po akumulon para për buxhetin e Kosovës, derisa vlera e kompanisë po bie edhe në tregun ndërkombëtar.

Që nga ardhja e Agron Mustafës në pozitën e kryeshefit ekzekutiv të Postës dhe Telekomit të Kosovës, të hyrat nga  interesi bankar, të fituara gjatë periudhës janar-dhjetor 2015, kanë rënë në 224 mijë euro nga 525 mijë euro sa ishin në vitin 2014.

Përkundër insistimit të tij në marketing të kushtueshëm, gjendja e PTK-së shënon vazhdimisht përkeqësim. /Periskopi/

 

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending