Connect with us

Lajme

Vajza e presidentit Trump punon nga shtëpia pas kontaktit me politikanin e infektuar

Published

on

Vajza e presidentit amerikan, Donald Trump, Ivanka, ka filluar të punojë nga shtëpia dhe e ka shmangur shkuarjen në Shtëpinë e Bardhë pas kontaktit me një politikan australian, i cili më vonë u diagnostikua me koronavirus.

Ministri australian i punëve të brendshme, Peter Dutton, i cili është infektuar me virusin Covid-19, ishte javën e kaluar në Uashginton dhe u takua me vajzën e presidentit Trump dhe prokurorin e përgjithshëm amerikan, William Barr.

Shtëpia e Bardhë dhe Departamenti i Drejtësisë u munduan ta qetësojnë situatën, duke thënë se vendimi i zonjës Ivanka ka ardhur si rezultat i kujdesit të shtuar që ajo është duke e treguar, shkruan “The Guardian”, transmeton Gazeta Express.

“Është vlerësuar ekspozimi ndaj rastit dhe njësiti mjekësor i Shtëpisë së Bardhë, në bashkëpunim me Qendrën për Kontrollimin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, ka vlerësuar se Ivanka nuk ka shfaqur simptoma dhe se nuk ka nevojë që të vendoset në karantinë”, tha zyrtari për komunikim në Shtëpinë e Bardhë, Judd Deere.

Edhe zëdhënësja e prokurorit Barr tha se shefi i prokurorisë nuk ka shfaqur simptoma të koronavirusit. “Ai është duke qëndruar në shtëpi sot dhe është këshilluar nga Qendra për Kontrollimin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. Kjo qendër nuk ka rekomanduar që ai të testohet tash për tash”, tha zëdhënësja Kerri Kupec.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending