Connect with us

Lajme

Ushtria shpëton familjen 6 anëtarëshe mes të tyre dhe një foshnje, bëjnë edhe selfie

Një familje me 6 anëtarë mes të tyre dhe një foshnje është shpëtuar sot nga përmbytjet pasi ushtria kreu një operacion të vështirë shpëtimi me helikopter.

Published

on

Shtëpia 2 katëshe e Medi Gjetanit në njësinë administrative Lis të Burrelit ishte përmbytur plotësisht pasi lumi doli nga shtrati.

Pas lajmit të mirë të shpëtimit të kësaj familje, Kryeministri Edi Rama ka nxituar të postojë i pari foton në facebook. Kjo foto është shkrepur në helikopter teksa transportoheshin te mbijetuarit e motit te keq.

I pari që ka postuar foton ka qene Kryeministri Rama i cili shkruan “Foto e ditës”.

Ndërkohë situata nga përmbytjet është tejet e rëndë raportohen 3 viktima deri tani. Një 40 vjeç u mor nga rrjedha e përroit në Klos të Burrelit; në Tiranë në Bregun e Lumit u gjet një kufomë ende e paidentifikuar, ndërsa në Këlcyrë, era e fortë rrëzoi nga çatia një 50 vjeçar i cili humbi jetën.

Po kështu raportohen qindra hektarë tokë të përmbytura, shtëpi banimi, rrugë si dhe shembje dherash e gurësh në disa qytete të vendit, si Tiranë, Durrës, Shkodër, Kamëz, Lezhë,  Laç, Milot, Burrel, etj.

cfbcbvgc Capturegfhfgbcfb

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending