Connect with us

Lajme

Ushtria ruse aterron në Serbi, stërvitje të përbashkëta ushtarake me ushtrinë serbe

Tre avionë transportues rusë “II-76” kanë aterruar sot në Serbi, duke sjell 212 ushtarë rusë, të shoqëruar nga 56 ushtarë tjerë bjellorusë, të cilët së bashku me 456 ushtarë serbë do të kryejnë stërvitjet ushtarake në misionin Vëllazëria Slaviq, mes datës 3 dhe 9 nëntor.

Published

on

Siç raporton B92, rusët kanë sjell me vete edhe automjetet e blinduara BMD-2, si dhe një dron të tipit Tachyon dhe 4 motorë ATV, transmeton Periskopi.

Sipas njoftimeve të mëhershme, qëllimi i stërvitjeve është përmirësimi i shkathtësive operative në kapërcimin e sfidave gjatë misioneve anti-terroriste në hapësira jashtështetërore.

Stërvitjet do të zhvillohen në tri lokacione të ndryshme, bëjnë të ditur mediat serbe. /Periskopi/

anolim...

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending