Connect with us

Lajme

Ushtria amerikane fillon testimin e tankës më të re Bradley

Published

on

Komanda e Testimit Operacional të ushtrisë amerikane tashmë ka filluar testimin e variantit të fundit të familjes së automjeteve luftarake Bradley M2A4. Provat e Bradley M2A4 po zhvillohen në mjediset e Regjimentit të 3-të të Kalorësisë të Divizionit të parë të Kalorësisë të Ushtrisë Amerikane në bazën ushtarake Fort Hood në Teksas. Modifikimi i serisë […]

Komanda e Testimit Operacional të ushtrisë amerikane tashmë ka filluar testimin e variantit të fundit të familjes së automjeteve luftarake Bradley M2A4. Provat e Bradley M2A4 po zhvillohen në mjediset e Regjimentit të 3-të të Kalorësisë të Divizionit të parë të Kalorësisë të Ushtrisë Amerikane në bazën ushtarake Fort Hood në Teksas.

Modifikimi i serisë A4 përfshin instalimin e një motori të ri me 8 cilindra Cummins VTA903E-T675 me naftë me një kapacitet prej 675 kuaj fuqi dhe një transmetim hidraulik të ri HMPT-800-3ECB.

Siç është përmendur nga kompania, versioni i ri i Bradley është sistemi më i mirë i automjeteve luftarake në botë. Bradley M2A4 përmban elektronikën më të fundit të digjitalizuar për ndërgjegjësimin optimal të situatës, lidhjen e rrjetit dhe komunikimin brenda ekipit.

Duke forcuar funksionalitetin nga paraardhësi i tij, Bradley M2A4 përbëhet nga kontrolli i plotë i zjarrit balistik i vendosur në një njësi të re qendrore të përpunimit, ndjekja e shënjestrës, rregullimi automatik i shënjestrës së armës dhe aftësia e gjuajtjes vrasëse. Topi Bushmaster 25 mm qëllon si predha shpërthyese ashtu edhe shpuese, ndërsa raketat TOW mundin autoblindat e armikut.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending