Connect with us

Lajme

Ushtarët e Dukagjinit të gatshëm për thirrjen e Daut Haradinajt për luftë

Published

on

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, në një deklaratë për media, tha se nëse Ramush Haradinaj ekstradohet në Serbi, lufta është e pashmangshme.

“Munden me na fut në luftë, asgjë tjetër. Unë nuk e di për të tjerët, por unë e di për vete se në rast se gabojnë dhe bëjnë kësi veprime, atëherë të bëhen gati për tema më serioze. Nëse e duan Kosovën etnikisht pa serbë, atëherë le të bëjnë hajgare”, ka thënë Haradinaj.

E një ish-ushtar i UÇK-së, Brigada Rugovës, Adnan Hyseni përmes një postimi në Facebook ka shkruar se do t’i përgjigjen kurdoherë ftesës së Daut Haradinajt, shkruan lajmi.net.

“Kur na thirr atdheu jemi te gatshem kurdo here, kur ftesen e bene Gjenerali Daut Haradinaj i pergjigjemi pa hezitim dhe menjeher”, ka shkruar Hyseni.

Kujtojmë se Ramush Haradinaj, i pari i AAK-së është duke u mbajtur në Francë nga një gjykatë franceze me pretekstin se ka kryer krime lufte. Haradinaj po mbahen me një flet arrest të shtetit serb./Lajmi

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending