Connect with us

Lajme

Urdhërohet që t’ua zgjasë dorën kolegëve meshkuj, myslimanja lë punën

Published

on

Një grua myslimane e ka lënë punën si mësuese në Suedi sepse ishte urdhëruar që patjetër t’ua zgjaste dorën kolegëve të vet meshkuj.

Fardous El-Sakka, po punonte që prej gushtit si mësuese zëvendësuese për Kunskapsskolan, një grup i shkollave të pavarura në Helsingborg, transmeton Express.

Por, 20-vjeçarja ka zgjedhur që mos t’ua zgjasë dorën kolegëve meshkuj dhe në vend të kësaj ka preferuar që ta vendosë dorën në zemër dhe përkulet për t’i përshëndetur ata.

Megjithatë, kur njëri nga kolegët e saj u bë shef, Sakka u urdhërua që të shkojë në takim me drejtorin dhe t’i respektojë vlerat thelbësore të institucionit ku punonte nëse dëshironte të vazhdonte punën aty.

Pas kësaj, ajo e ka lënë punën menjëherë duke mos iu bindur urdhrave të shefit./Express/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending