Connect with us

Sporti

United befasohet nga Feyenoord, barazon Roma

Published

on

Kanë përfunduar 12 nga 24 ndeshjet në Europa Ligë që janë paraparë të zhvillohen sonte.

Natyrisht se ndeshja kryesore ishte ajo ndërmjet Feyenoord dhe Manchester United, ku skuadra e trajnerit Jose Mourinho u mposht me rezultat 1:0.

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Tonny Wilhena.

Në anën tjetër, Roma nuk ka arritur më shumë se një barazim 1:1 përballë Victoria Plzen.

Të parët në epërsi kaluan romakët nëpërmjet Diego Perrotti në minutën e katërt, ndërsa goli i barazimit nga vendasit erdhi vetëm shtatë minuta më vonë nëpërmjet Marek Bakos.

Rezultatet tjera:

Zorya 1:0 Fenerbahce

Apoel Nicosia 2:1 Fc Astana

Young Boys 0:1 Olympiakos

Anderlecht 3:1 Qabala

Mainz 05 1:1 Saint-Etienne

Az Alkmaar 1:1 Dundalk

Maccabi Tel Aviv 3:4 Zenit St. Petersburg

Astra Giurgiu 2:3 Austria Wien

Rapid Wien 3:2 Genk

Sassuolo 3:0 Athletic Bilbao                                                                                                                    /Periskopi.com

 

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending