Connect with us

Lajme

UNDP: Qytetarët janë të kënaqur me qeverisjen e Ahmetit

Published

on

Komuna e Prishtinës përmes një njoftimi për media, ka komentuar rezultatet e një ankete të realizuar nga UNDP, në bazë të cilës rezulton se qytetarët e kryeqytetit janë të kënaqur me qeverisjen e kryetarit Shpend Ahmeti.

Në njoftim për media thuhet se sipas analizës së trendit të kënaqshmërisë me pushtetin lokal, del që Prishtina ka një trend pozitiv që është më i lartë për 22.48 pikë, deri sa në vitin 2012 ishte 7.65 kurse në vitin 2015 është 30.13.

Më tej në njoftim thuhet se performanca e Kuvendit Komunal të Prishtinës është rritur për 5% sa ishte 57.5% në vitin 2012. Performanca e administratës komunale është rritur për 22.2% sa ishte 62.2% në vitin 2012.

“Në raport është matur po ashtu edhe niveli i kënaqshmërisë lidhur me performancën e kryetarëve të komunave, kuvendeve komunale dhe administratës komunale. Performanca e kryetarit të Komunës së Prishtinës është rritur për 11.1% sa ishte 69.9 % në vitin 2012”, thuhet më tej në njoftim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending