Ulje drastike e vlerës së Milot Rashicës, pandemia apo paraqitjet jo në nivel?

Periskopi.com Sporti

Milot Rashica ishte i jashtëzakonshëm në ndeshjen e fundit për Werderin ndaj Eintrachtit Frankfurtit, ku skuadra e tij shënoi fitore me rezultat 2-1, shkruan Periskopi.

Rashica ndeshjen e mbylli me një asistim, dy goditje në portë, një në kornizë, 6 driblime të sakta, 3 pasime të gjata të sakta, 8 duele të fituara dhe 42 prekje.

Megjithatë, sulmuesi anësor i Ëerderit kohët e fundit nuk ka pasur paraqitje të nivelit të lartë, dhe si për rrjedhojë ka rënë edhe vlera e tij.

Reprezentuesi i Kosovës vlerën me të madhe e pati në dhjetor të vitit 2019, ku gjatë asaj kohe vlera e tij ka qenë 35 milion, një herë më e madhe se sa vlera e tanishme e Xherdan Shaqirit, i cili këtë kohë vlenë vetëm 16 milion.

Që nga nëntori i vitit të kaluar, përkatësisht 4 muaj më parë vlera e Rashicës ishte për 4 milion më e madhe, pra vlente 18 milion – teksa vlera e Rashicës tani është 12 milion.

Ndonëse paraqitjet nuk i ka në nivelin e duhur dhe pandemia ka lënë shenja në çdo fushë, mbase kjo vlerë nuk është pak për Rashicën. /Periskopi

Shpërndaje në: