Connect with us

Sporti

UEFA shpërblen Feronikelin dhe Prishtinën

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli dhe kampioni i Kupës së Kosovës, Prishtina kanë marrë sot shpërblimet e parapara për kampionët nga ana e UEFA-s.

Published

on

FFK përmes një komunikate për media bën të ditur se sot iu është dorëzuar dy klubeve kampione çeçet nga UEFA, transmeton Koha.net.

FFK thotë se në vitin që vjen klubet klubet kosovare do të licencohen dhe do të kenë edhe shpërblimet e tyre dhe jo vetëm kaq. Për këtë FFK-ja do ta hartojë edhe një rregullore të re për licencimin e klubeve.

Feronikeli me këtë rast ka përfituar shumën prej 220 mijë eurove, ndërsa Prishtina me 215 mijë euro.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending