Connect with us

Sporti

UEFA: Konventa e re mund ta evitoj dhunën që është parë në Euro 2016

Published

on

Këshilli i Evropës dhe Organizata Evropiane e Futbollit, e njohur me shkurtesën UEFA, dje e kanë nënshkruar një konventë që synon ndaljen e përsëritjes së dhunës së simpatizuesve të futbollit, që është parë në Kampionatin Evropian, Euro 2016.

UEFA tha se kjo konventë përfshinë edhe këmbimin më të mirë të informacioneve të inteligjencës ndërmjet forcave policore, për t’i informuar vendet mikpritëse të ndeshjeve për simpatizuesit problematikë.

Në Euro 2016 ësht parë kthim i huliganizmit në stadiumet e futbollit, që në masë të madhe nuk ishte i pranishëm në garat e fundit ndërkombëtare.

Incidentet më të këqia në Euro 2016, kanë ndodhur në Marsejë të Francës, para ndeshjes ndërmjet Anglisë dhe Rusisë, ku përleshjet kanë vazhduar disa ditë.

Këtë marrëveshje e kanë nënshkruar 14 vende: Franca, Bullgaria, Gjeorgjia, Greqia, Lituania, Moldavia, Monako, Mali i Zi, Holanda, Portugalia, Rusia, Zvicra, Maqedonia dhe Ukraina.

Zyrtarë të Këshillit të Evropës thanë se presin që këtë marrëveshje ta nënshkruajnë edhe vendet e tjera.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending