Connect with us

Sporti

UEFA ia kthen përgjigjen Dortmundit, ja kush është fajtori

Published

on

UEFA ka reaguar pas kritikave të marra pas ndeshjes së Ligës së Kmapionëve mes, Borussia Dortmundit dhe Monacos.

Para ndeshjes kishte ndodhur një shpërthim ku u lëndua Marc Bartra, ndërsa ndeshja u vendos të zhvillohet një ditë më pas.

I pari që reagoi pas humbjes 3-2 ishte trajneri Thomas Tuchel që tha se zhvillimi i ndeshjes ishte absurd.

Ndërsa Sokratis Papastathopoulos ka thënë se lojtarët e Dortmundit u ndjen të trajtuar si kafshë.

Por UEFA ka reaguar pas këtyre deklaratave, duke thënë se nuk ka pasuar asnjë këkesë për shtyrje të ndeshjes.

“Vendimi që ndeshje e Ligës së Kampionëve mes Borussia Dortmund dhe AS Monaco FC të zhvillohet të mërkurën në ora 18:45, u morë të martën në mbrëmje në bashkëpunim dhe pajtueshmëri të plotë me të dyja palët”.

“UEFA është e prekur dhe nuk ka marrë asnjë informacion se skuadrat nuk dëshirojnë të luajë”, thuhet në komunikatën e shtëpisë së futbollit.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending