Connect with us

Sporti

UEFA dënon Kroacinë

Published

on

Hedhja e fishekzjarreve dhe sjllja raciste e tifozëve kroatë, ka bërë që UEFA ta dënojë Kroacinë. Federata e Futbollit të Kroacisë është dënuar me 100 mijë euro gjobë nga UEFA.

Ky dënim ka ardhur pas trazirave në tribuna, hedhjes së fishekzjarrëve dhe sjellje raciste në ndeshjen e dytë të kroatëve në fazën e grupeve të Kampionatit Evropian ndaj Republikës çeke.

Kjo ndeshja ishte ndërprerë 5 minuta para fundit, pasi një pjesë e tribunave ku qëndronin ‘huliganët’ kroatë hodhën fishekzjarre në fushë, derisa rezultati i ndeshjes ishte i barabartë 2-2.

Federata kroate po ashtu është ndaluar t’i shes bileta një numri të tifozëve të identifikuar si ‘huligan’.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending