Connect with us

Sporti

UEFA: Ajeti në mesin e lojtarëve që shpërthyen në Euro 2016

Published

on

Faqja zyrtare e UEFA-s ka përfshirë mbrojtësin shqiptar, Arlind Ajeti, në listën e lojtarëve që kanë shpërthyer në Euro 2016.

“Kampionatet Evropiane mund të jenë nisje të karrierës dhe UEFA Euro 2016 nuk ishte më ndryshe – Kemi zgjedhur tetë futbollistët jeta e të cilëve ndoshta nuk do të jetë më e njëjtë”, thuhet në përshkrimin e UEFA-s.

Ajeti zhvilloi dy ndeshje për kuqezinjtë në Euro 2016 dhe me performancat që pati bindi ekipin e Torinos për ta transferuar duke nënshkruar kontratë tre vjeçare, pas largimit nga Frosinone në fund të sezonit.

“Para Euro 2016: U largua nga Serie A me Frosinonen.

Një kampanjë dramatike për mbrojtësin, që shikoi ndeshjen hapëse ndaj Zvicrës nga banka rezervë, që më pas pësoi një tronditje ndaj Francës pas një performance impresive. Ai u zgjodh lojtari i ndeshjes me në fitoren historike ndaj Rumanisë dhe më pas iu bashkua Torinos”, thuhet në përshkrimin që i bëri UEFA Ajetit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending