Connect with us

Lajme

Udhëtimi i rrezikshëm i refugjatëve në objektivin e kamerës

Published

on

Pavarësisht masave të marra dhe kontrolleve, ende vazhdojnë udhëtimet e rrezikshme të refugjatëve. Këta të fundit përpiqen të mbërrijnë në Europë me shpresën për të siguruar një jetë më të mirë, duke u larguar nga vendet e tyre për shkak të luftës dhe trazirave.

Mes itinerareve ku janë të përqendruara kalimet ilegale ndodhet edhe Gjiri Edremit. Në objektivin e kamerës vërehet se dhjetëra persona duke përfshirë mes tyre gra dhe fëmijë të fshehur përmes ullishteve në zonë pasi veshin jelekët e shpëtimit vendosen në gomone dhe nisen drejt lundrimit në detë.

Refugjatët të cilët në formë grupesh vendosen në gomone bashkë me fëmijët në krahë ata “hapen” në detë me lutjet e tyre, pa i kushtuar vëmendje faktit nëse a mund ti transportojë apo jo gomonia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending