Connect with us

Lajme

Turqia ua hapë dyert refugjatëve drejt Evropës

Published

on

Grupe refugjatësh dhe emigrantësh kanë marrë rrugë drejt Evropës pasi që Turqia ka thënë se nuk do të pajtohej me një marrëveshje për t’i ndaluar ata drejt BE-së.

Shefi i Komunikimi të BE-së, ka thënë se vendi i tij nuk ka pranuar mjaftueshëm përkrahje për miliona refugjatë sirianë, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Vendimi është përcjell me sulme vdekjeprurës mbi forcat turke nga Qeveria siriane në veri të Sirisë.

Ky incident ka ngjallë frikën se mund të ketë një eskalim në mes të Turqisë dhe aleatëve ushtarak të Sirisë, konkretisht Rusia.

Greqia dhe Bullgaria që ndodhen në kufi me Turqinë kanë dërguar përforcime për të penguar hyrjen e njerëzve.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending