Connect with us

Lajme

Turqia reagon pas sulmeve amerikane në Siri

Turqia mirëpriti sulmin amerikan ajror ndaj Sirisë duke e quajtur një zhvillim “të rëndësishëm dhe kuptimplotë” por bëri thirrje për nëj qëndrim të ashpër në vazhdimësi kundër presidentit Bashar Assad që do ta bëjnë atë të mos jetë më në gjëndje të dëmtojë popullin e tij”.

Published

on

Zëvendëskryeministri Numan Kurtulmus në një intervistë televizive të premten tha: Është e domosodshme që regjimi i Assad të dënohet plotësisht nga i gjithë komuniteti ndërkombëtar”

“Ne i shohim (sulmet ajrore) pozitive, por ne besojmë se duhet të kompletohet” tha Kurtulmus. Regjimi barbar i Assadit duhet të ndalohet menjëherë”

Kurtulmus shtoi se shpresonse ndërhyrja e SHBA-së do të ndihmojë për të përshpejtuar procesin e paqes në Siri

Turqia është një kundërshtare e fortë e presidentit Basha Assad dhe ka mbështetur opozitën siriane duke luftuar kundër tij.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending