Connect with us

Lajme

Turqia pezullon 15 mijë zyrtarë nga Ministria e Arsimit

Published

on

Qeveria turke ka shkarkuar 15 200 anëtarë të Ministrisë së Edukimit, në spastrimin e fundit në të zyrtarëve pas përpjekjes për grusht shteti të dështuar të premten.

Ministria e Arsimit në Ankara konfirmoi shkarkimet në llogarinë e saj të martën, ndërkohë që shumica mendohet të jenë mësues që dyshohet se kanë lidhje me puçin e dështuar.

Këshilli i arsimit të lartë të Turqisë ka “ftuar” të gjithë 1577 dekanët e universiteteve të vendeve të japin dorëheqjen pasi qeveria po përshkallëzon goditjen e saj ndaj çdo elementi të dyshuar rebel brenda makinerisë së shtetit.

Spastrimi i zyrtarëve të arsimit erdhi pasi Ankaraja arrestoi dhe shkarkoi mijëra ushtarakë, gjyqësorë të dyshuar për përfshirjen në grush shteti.

Më herët ditën e sotme, rregullatori i tregut të energjisë në Turqi EPDK gjithashtu pezulloi 25 zyrtarë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending